Proje Bilgisi

spin projesi nedir?

spin projesi üniversite ve kolej öğrencilerine yöneliktir. Bu proje öğrencilerin alkol ve madde kullanımını, aynı zamanda birden fazla maddenin kullanımını vurgulayarak değerlendirmeyi amaçlamaktadır. spin ülkenizdeki öğrencilerden alınan sonuçları diğer ülkelerle kıyaslayacaktır. Bu çalışma 6 Avrupa Birliği ülkesi (Belçika, Almanya, Birleşik Krallık, İspanya, Danimarka ve Slovakya) ve Türkiye'nin üniversitelerinde yürütülmektedir. Proje Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

spin projesine kimler katılmaktadır?

Bu çalışmada yer alan üniversitelerden birinde öğrenci olduğunuz için çalışmaya katılmaya davet ediliyorsunuz. Bu çalışma 2000'i sizin ülkenizden olmak üzere yaklaşık 14 000 öğrenciyi kapsayacak. Katılımcı olarak 6 ay içinde en az iki kez internet-tabanlı anketi yanıtlamanız istenecek. Anketi doldurduktan sonra kişiselleştirilmiş geribildirim almanızı sağlayacak bilgisayar tabanlı bir araca ulaşabileceksiniz. Her seferinde anketi doldurmanız ortalama 15 dakikanızı alacaktır. Eğer spin projesine katılmak istiyorsanız e-posta adresinizi kullanarak kayıt olmanız gerekir. Kişisel bilgileriniz ve anketlere yanıtlarınız arasında bağlantı yapılmayacaktır. E-posta adresiniz sadece spin projesi ile ilgili (diğer projeler için değil) anketleri tamamlamanız için sizi davet etmek amacıyla kullanılacaktır. Anketlere yanıtlar isimsiz ve gizli olarak değerlendirilecektir. Bu proje çalışmaya katılan ülkelerin etik kurulları tarafından onaylanmıştır.

Eğer sorularınız ya da katkılarınız varsa...

...bizimle iletişim kurabilirsiniz. İletişim bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

This website has been produced with the financial support of the Drug Prevention and Information Programme of the European Union.
The contents of this website are the sole responsibility of the SNIPE-partnership and can in no way be taken to reflect the views of the European Commission.